Rosną wymagania mieszkaniowe. Wpływają na to większe dochody, pandemia oraz zmiany klimatyczne. Deweloperzy – wśród nich ATAL – i architekci już na ten trend zareagowali. W lipcu ATAL – jeden z największych polskich deweloperów wyceniany na GPW na blisko 2 mln zł, rozpoczął przedsprzedaż kolejnego etapu wrocławskiego osiedla ATAL City Square. Zakłada on odbudowę budynku dawnej parowozowni oraz budowę przylegającego do niego nowoczesnego ośmiopiętrowego budynku. Powstanie 111 mieszkań – z czego 6 unikatowych o wysokości nawet 4,85 m – w budynku parowozowni. Projekt osiedla przewiduje także rewitalizację układu urbanistycznego części obszaru dawnego dworca towarowego oraz odbudowę i częściową przebudowę zabudowań magazynowych znajdujących się na terenie inwestycji. Zostaną one przeznaczone na funkcje usługową i hotelową, dzięki czemu osiedle zapewni jeszcze bardziej komfortowe warunki mieszkaniowe i odpowie na zróżnicowane potrzeby lokatorów.
„ATAL City Square umożliwia korzystanie z oferty i atrakcji wielkomiejskiego życia. Dzięki wyjątkowej lokalizacji w centrum Wrocławia, przyjaznej okolicy i wielu funkcjonalnym rozwiązaniom osiedle zachęca do zamieszkania i przyciąga inwestorów” – twierdzi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.
Osiedle ATAL City Square wydaje się modelowym przykładem pokazującym, jakie trendy rządzą dzisiaj w projektowaniu miejskich kompleksów mieszkaniowych. Budowanie coraz wyższych budynków, bo ceny gruntów ciągle rosną, stawianie na ich multifunkcyjność, wątki rewitalizacyjne i ekologiczne oraz rosnące metraże mieszkań – to wszystko ma znaczenie.
„Obiekty multifunkcyjne najlepiej wpisują się w wiodące trendy kształtujące przestrzenie miejskie oraz wyznaczające kierunek rozwoju sektora nieruchomości. Takie projekty cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród nabywców. To coraz wyraźniejszy trend – chcemy żyć, robić zakupy, pracować i wypoczywać w jednym kompleksie, bo zależy nam na wygodzie” – twierdzi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.
Klienci ATAL szukają multifunkcyjnych i wyróżniających się projektów w dobrej lokalizacji. Dletego deweloper w portfolio ma coraz więcej wysokich budynków, które stają się symbolami miast – Sokolska 30 Towers w Katowicach, ATAL Warta Towers w Poznaniu, ATAL Towers we Wrocławiu czy Modern Towers w Gdyni.