Osiedle Nowe Miasto Jagodno, które powstało na wrocławskich Krzykach, wyróżnia się kameralną i elegancką zabudową. Zieleń oraz atrakcyjne rozwiązania architektoniczne sprawiły, że inwestycja stała się doskonałym miejscem zarówno dla osób aktywnych, jak i tych, które poszukiwały chwili relaksu w domowym zaciszu.
Kolorystyka budynków Nowego Miasta Jagodno utrzymana została w najmodniejszych barwach – bieli, graficie i beżu. Na niektórych dachach znalazły się szare panele, które podkreślą nowoczesny design inwestycji. Ciekawostką architektoniczną zastosowaną w inwestycji są delikatne, ażurowe balkony, które uzupełnione zostały elementami żywej zieleni. Od frontu architekci zaplanowali z kolei białą elewację z dominującymi grafitowymi elementami oraz szklane balustrady. Osiedle wpisało się w obowiązujące trendy, panujące w budownictwie mieszkalnym.
Nowe Miasto Jagodno to nowoczesny kompleks budynków, w którym wygoda mieszkańców została postawiona na pierwszym miejscu. Na osiedlu nie zabrakło przestronnego, podziemnego garażu, cichobieżnych wind oraz komórek lokatorskich. Architekci zadbali również o wydzielenie miejsca na parking naziemny. Osobom niepełnosprawnym zapewnione zostały udogodnienia, ułatwiające codzienne funkcjonowanie.
Kameralnie, bezpiecznie i w otoczeniu zieleni – takie jest osiedle Nowe Miasto Jagodno. Na terenie inwestycji pojawiły się zarówno drzewa, jak i kwitnące cały rok krzewy i byliny, które można podziwiać spacerując szerokimi brukowanymi alejkami. Okalająca kompleks zieleń została podkreślona intuicyjnym i energooszczędnym systemem oświetleniowym, a o bezpieczny powrót do domu dba całodobowy monitoring.
Architekci odpowiedzialni za pierwszy etap inwestycji zaplanowali 187 mieszkań w trzech sześciokondygnacyjnych budynkach. Mieszkańcy mogli dokonać wyboru pomiędzy lokalami od 2- do 4-pokojowych. Dwupoziomowe apartamenty zostały wyposażone w antresole, na których można urządzić sypialnię lub wygodny gabinet. Z kolei lokale znajdujące się na najwyższych piętrach posiadają imponujące tarasy, a mieszkania na parterze – przestronne ogródki.
Drugi etap inwestycji składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, w których znalazło się 111 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 32 do 104 mkw. Na poziomie -1 do dyspozycji mieszkańców zostały przekazane miejsca postojowe oraz przydatne komórki lokatorskie. Na terenie inwestycji znalazł się również parking naziemny. W części parterowej inwestycji powstały trzy lokale usługowe. Dla najmłodszych mieszkańców zaprojektowano nowoczesny, a zarazem bezpieczny plac zabaw.
Kolejny etap objął pięć budynków z 295 mieszkaniami o metrażach od 33 do 102 mkw. W ofercie znalazły się lokale od 1 do 4 pokoi, a dodatkową przestrzeń mieszkańcy zyskali dzięki komórkom lokatorskim. W budynkach przewidziano również obszerny garaż podziemny. Na terenie inwestycji zaprojektowano także parking naziemny, gdzie wyznaczone zostały stanowiska dla motocykli. Osoby poruszające się samochodami elektrycznymi miały możliwość zakupu miejsc eko, gdzie bez problemu naładują swoje auta.
W czwartym etapie inwestycji powstały cztery budynki, dwa czteropiętrowe i dwa pięciopiętrowe, w których łącznie do użytku zostało przekazanych 227 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Antresole uatrakcyjniły mieszkania na najwyższych piętrach, z kolei te usytuowane na parterze powiększone zostały o ogródki. Do lokali na wyższych piętrach przynależą balkony. Architektura tego etapu stworzyła spójną całość z pozostałymi budynkami osiedla. W każdym z budynków zaprojektowano przestrzeń przeznaczoną na komórki lokatorskie oraz garaż podziemny. Na terenie inwestycji dla komfortu i wygody mieszkańców zaplanowano również parking naziemny, plac zabaw dla dzieci, liczne stojaki na rowery oraz rowerownie.
W ramach piątego etapu powstały cztery sześciokondygnacyjne budynki ze 199 mieszkaniami. Mieszkańcy mogli dokonać wyboru pomiędzy mieszkaniami od 2- do 4-pokojowych i metrażach od 37 do 110 mkw. Parkowanie samochodów możliwe jest zarówno w garażu podziemnym, jak i na miejscach zewnętrznych zlokalizowanych przed budynkami. Dla najmłodszych mieszkańców zaprojektowany został plac zabaw, dla miłośników dwóch kółek przewidziano stojaki na rowery.
Inwestycja zlokalizowana została u zbiegu ulic Asfaltowej i Buforowej na wrocławskich Krzykach. Ta najdynamiczniej rozwijająca się dzielnica Wrocławia jest doskonale skomunikowana z centrum miasta.